Statistik ligadamer øst.

Hvidovre´s dygtige Agata Plechen, ligger i toppen på pointlisten i øst. Den polske landsholdsanføre er som altid super skarp, hun er her og der og alle vegne på banen. Man skal også lægge mærke til Copenhagens Matilde Lundberg Christensen, som har lavet ni point i en kamp.
Der skal tages forbehold for stavefejl ved navnene, da nogle protokoller er nemmere at læse end andre.

Point Øst.
#Navn.Klub.Kampe.Mål.Assist.Point.Piont. pr. kamp.Udvisn.
1.Agata PlechenHvidovre267136,5
2.Line LauridsenCph.2641052 min.
3.Matilde Lunberg ChristensenCph.17299
3.Sarah PoulsenFFK25494,5
5.Tanja Schow JensenCph.25273,5
5.Eva KnudsenHvidovre24373,5
5.Emma VistisenCph.23473,5
8.Martina TerridaFFK24263
8.Simone Sisse JørgensenHvidovre24263
8.Maria MoosSydsjælland23363
11.Victoria Line WohlertHvidovre24152,5
11.Kathrine ØrnslundRødovre24152,5
11.Rikke QuistgaardHafnia33251,67
11.Jasmin DammHvidovre12355
11.Cecilie JacobsenCph.22352,5
11.Maria KennedyVanløse42351,25
11.Maria OlaussonCph.21452,5
11.Tanja MørupCph.21452,5
11.Laura P BlochRødovre21452,5
20.Ida PriskornHafnia3441,33
20.Cecilie JûrgensHvidovre23142
20.Laura BlaabjergRødovre22242
20.Christina Schmidt LarsenHvidovre21342
20.Mia KarlssonHafnia3441,33
20.Helle GabrielsenRungsted-Hørsholm3441,33
26.Stina ÖbergCph.2331,5
26.Kaja Høj NielsenBenløse2331,5
26.Helena BrejnholtRødovre2331,5
26.Stine DahlVanløse4330,752 min.
26.Vi Thanh PhamFFK12133
26.Trine JakobsenGreve12133
26.Tina Lodal PedersenBenløse22131,52 min.
26.Vibe Kjer NemmingFFK21231,52 min.
26.Sara-Line SvensenSydsjælland21231,52 min.
26.Kristine KirstedSydsjælland21231,52 min.
26.Julie AndersenRødovre21231,5
26.Ida OttesenHafnia3331,00
38.Camilla LarsenGreve1222
38.Salma AkbariHvidovre2221
38.Amalie BonnesenRungsted-Hørsholm2221,00
38.Anja MortensenRødovre2221
38.Tina Stokvad HansenHafnia3220,67
38.Annie DahlmannRungsted-Hørsholm3220,672 min.
38.Katrine LindRungsted-Hørsholm3220,672 min.
38.Bjørg ApolVanløse4220,5
38.Rigmor LarsenVanløse4220,5
38.OG22
38.Sini JuntunenFFK11122
38.Rebecka RasmussenJægerspris11122
38.Lisa AndersenLyngby21121
38.Camilla Svan NielsenSydsjælland21121
38.Malene KrabbeHvidovre21121
38.Julie Nedergaard HansenHvidovre21121
38.Ida HarlevGreve12222 min.
38.Mia TiedemannVallensbæk1222
38.Camilla DanielsenHvidovre2221
57.Carina ChristiansenBenløse11011
57.Maryn Udflas *Lyngby1111
57.Olivia FrandsenCph.1111
57.Jessie JohansenBenløse1111
57.Mia ZachariassenJægerspris1111
57.Sandie BaggeJægerspris1111
57.Merete RandskovVallensbæk1111
57.Helle PiilVallensbæk1111
57.Natasja VosoughiVallensbæk1111
57.Louise Svensen HolmSydsjælland2110,5
57.Sarah Simonsen ((G))Vanløse2110,5
57.Marie KrabbeHvidovre2110,5
57.Signe Lund MortensenVanløse4110,252 min.
57.Lisa OlesenFFK1111
57.Nanna SunkeGreve1111
57.Mette ÆrenlundCph.11112 min.
57.Signe Hein LarsenCph.1111
57.Camilla Vium AndersenBenløse1111
57.Cecilie LandénBenløse1111
57.Emma LodalBenløse1111
57.Malene DollingJægerspris1111
57.Ann PhamLyngby2110,5
57.Mija RasmussenCph.2110,52 min.
57.Sofie SørensenBenløse2110,5
57.Cecilie Walsted (G)Hvidovre2110,5
57.Pia PlannnthienHvidovre2110,5
57.Sia WendelboeRødovre2110,5
57.Rikke VangkildeRødovre2110,5
57.Sarah HammerRødovre2110,5
57.Malene DallHafnia3110,33
Charlotte Kristiansen (G)FFK300
Anja H Kirkegaard (G)FFK200
Sidsel GiversenFFK200
Rikke LarsenFFK200
Julia KirsteinFFK200
Lise-Lotte KarstenskovFFK200
Eva OttoFFK300
Anne Nybo SimonsenFFK300
Anne KejserFFK100
Line VestergaardFFK100
Ann-Charlott EriksonFFK100
Emilie KroghFFK100
Julia HauerFFK100
Caroline NørrelundGreve100
Susanne Basse Larsen (G)Greve100
Anja AndersenGreve100
Christina BasseGreve100
Henriette ThøgersenGreve100
Pouline PlogstrupGreve100
Nille With BarrientosGreve100
Mikala SkougaardLyngby200
Victoria Bråten (G)Lyngby200
Elin Ósle SchiøtzLyngby1002 min.
Natasja SparreLyngby2002 min.
Kathrine MoosLyngby2002 min.
Rikke DalstenLyngby200
Diana GarzaLyngby200
Nikoline B NielsenLyngby100
Malene KockLyngby100
Marijn van der PlagLyngby100
Marie Balslev-HarderLyngby100
Sabrina Hougsted (G)Sydsjælland200
Pernille StaszakSydsjælland200
Majbritt Svan NielsenSydsjælland2005 x 2 min. = 10 min.
Ditte JørgensenSydsjælland200
Charlotte JensenSydsjælland200
Maja Schlein Staal (G)Cph.200
Nadia Bruun AndersenCph.100
Maria A. Møller (G)Cph.100
Emely SvenssonCph.1002 min.
Marie ChristensenCph.100
Kathrine NielsenVanløse400
Heidi Kotschwara (G)Vanløse200
Stine Berg SørensenVanløse100
Nova StavnsholmVanløse200
Tine BorelliVanløse2002 x 2 min. = 4 min.
Maria StavnsholmVanløse300
Michelle KromannVanløse100
Henriette LangkildeVanløse100
Marina SundsfjordVanløse100
Kristina Christensen (G)Hafnia300
Henriette VonsbækHafnia300
Helene ChristensenHafnia200
Rikke PedersenHafnia300
Sanne Rahbek SørensenHafnia300
Maalou ForlandHafnia200
Ann ThyboHafnia100
Stine Späth-KolindHafnia100
Jeannie Mønsted (G)Benløse200
Camilla HolmBenløse100
Lisa Lindskov ChristensenBenløse200
Malene HoltzeBenløse100
Trine Landin PedersenBenløse200
Ida ChristiansenBenløse200
Lise RasmussenBenløse1002 min.
Danielle N BoremanBenløse100
Heidi DamJægerspris100
Camille Jakobsen (G)Jægerspris100
Savannah KristensenJægerspris100
Louise Rom JensenJægerspris100
Chanette WihlborgJægerspris1002 min.
Marinella KristensenJægerspris100
Sille Peulicke SøndergaardJægerspris100
Bente Birk LarsenJægerspris100
Tilde LysgaardJægerspris100
Malene Randskov (G)Vallensbæk100
Henriette HansenVallensbæk100
Pernille ChristensenVallensbæk100
Tina SandVallensbæk100
Madeleine FalckHelsingør100
Caroline Schmidt (G)Helsingør100
Katharina Licia (G)Helsingør100
Kaja ToftHelsingør100
Annegrete AndreasenHelsingør100
Isabella RasmussenHelsingør100
Sarah Alunis *Helsingør100
Lise SharlingHelsingør100
Katrine ThicoHelsingør100
Nanna Borup JohansenHelsingør100
Malene BrøggerHelsingør100
Anja Bach AndersenHelsingør100
Sanne Hofmann (G)Hvidovre100
Amalie AggergaardHvidovre100
Miriam EngelhardtHvidovre100
Tonya MothHvidovre200
Elisabeth HjermindHvidovre200
Jeanette HansenRungsted-Hørsholm200
Maria Gaston (G)Rungsted-Hørsholm300
Mette TjenerRungsted-Hørsholm200
Lynne NordbyRungsted-Hørsholm300
Dess GrahamRungsted-Hørsholm300
Naomi PedersenRungsted-Hørsholm200
Maria SkotteRungsted-Hørsholm300
Alma DideriksenRungsted-Hørsholm200
Ellen StormRungsted-Hørsholm200
Christina DahlRungsted-Hørsholm200
Matilde Berg-NicolaisenRungsted-Hørsholm300
Emma JohanssonRungsted-Hørsholm200
Camilla LarsenRungsted-Hørsholm100
Lene Hovei *Rungsted-Hørsholm100
Camilla Salejävi (G)Rødovre200
Sarah BonaventRødovre200
Camilla B JørgensonRødovre200
Anne Kofod SvensenSydsjælland1
Anja PedersenSydsjælland1
Isabella HammerRødovre1

Agata Plechen – billede lånt af IFF
Reklamer

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out /  Skift )

Google photo

Du kommenterer med din Google konto. Log Out /  Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out /  Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out /  Skift )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.